Srečanje projekta CICADA4CE
10. in 11. junija 2026 smo na Urbanističnem inštitutu Republike Slovenije (UIRS) v Ljubljani gostili partnerje projekta CICADA4CE.
V dveh dneh smo na projektnem srečanju združili partnerje, da bi izmenjali znanje, uskladili napredek projekta ter nadalje razvijali pristope prilagajanja podnebnim spremembam, ki temeljijo na ekosistemih in vključevanju lokalnih skupnosti.
V sredo, 10. junija 2026, na prvi dan srečanja v Ljubljani, smo se osredotočili na:
- izmenjavo novosti o izvajanju pilotnih aktivnosti v mestih in šolah,
- pregled napredka pri razvoju projektne platforme ter prenosu znanja,
- razpravo o pridobljenih izkušnjah in naslednjih korakih projekta,
- spoznavanje pristopov Ljubljane k prilagajanju podnebnim spremembam na študijskem ogledu ob reki Ljubljanici in skozi mestno središče.
V četrtek, 11. junija 2026, smo srečanje nadaljevali v Kranju, kjer nas je Mestna občina Kranj, eden od pilotnih partnerjev projekta, gostila srečanje in ogled pilotnega območja. Obisk je omogočil dragoceno izmenjavo znanja in izkušenj s sorodnima projektoma Urbio Bauhaus in Be Ready ter ponudil vpogled v konkretne ukrepe prilagajanja podnebnim spremembam na lokalni ravni.
Iskrena hvala vsem partnerjem za navdihujoče razprave, odlično sodelovanje in pozitivno energijo, posebna zahvala pa Mestni občini Kranj za gostoljubje in organizacijo obiska pilotnega območja.
Več o projektu: CICADA4CE